Luty 24, 2018
WAŻNE
  • Seriale Arrowverseum mają drugą przerwę. Daty powrotów: THE FLASH - 27 luty, ARROW - 1 marzec, SUPERGIRL - 16 kwiecień

Home Forums Skomentuj ARROW Szósty sezon ARROW 6×10 – „Divided”- dyskusja!

This topic contains 4 replies, has 4 voices, and was last updated by  Red_Hood 1 month ago.

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)

ARROW 6×10 – „Divided”- dyskusja!

• BLU
    Keymaster
    BLU

Twoje zdanie na temat ARROW 6×10

Helena Bartanelli
    Participant
    Helena Bartanelli

Oliverowi będzie trudno pokonać Claydena Jajmsa w pojedynkę musi zjednoczyć po raz kolejny ekipe w przeciwnym razie przegra.

CzuCzu
    Participant
    CzuCzu

Strasznie łatwowierna Dinah…niby pani policjant, a dała się nabrać na sztuczki Vincent’a jak debiutant. Kibicowałem tej postaci, ale moim zdaniem takim postępowaniem ją zepsuli. Już jej za bardzo nie lubię. Oczywiście reszta przydupasów też wielce obrażona i oto będą tworzyć własną drużynę. Dobrze im Oliver powiedział – powodzenia. Okazuje się, że nie tylko Rene jest zdrajcą; tak ja to odbieram. A teraz do rzeczy. Cayden chciał przejąć porty od jednego z ostatnich żyjących członków sławnej rodziny Bartinelli -Jerrego. Zaszantażował go życiem jego córki studiującej w NY. Jerry zgłosił się po pomoc do Arrowa, a ten uknuł plan na powstrzymanie paczki Caydena. W całym planie pomogło jakże wielce przypadkowe odkrycie kamerki w bunkrze, bo nagle pojawiło się „sprzężenie zwrotne” – chyba to odpowiednia terminologia (swoja drogą to kolejne naciągnięcie gumy…nie powiem już od czego). Dzięki temu mogli wykorzystać to, by spróbować powstrzymać Caydena. Podczas pierwszego starcia Cayden jest niemiło zaskoczony obecnością Arrowa (fajnie Siren dostała smyczą w gardło i poleciała do ściany, by nie mogła się drzeć 😀 ) Niestety na pomoc przybywa reszta szajki wraz z Anatoly’m, Dragonem itp., co zmusza Arrowa do ucieczki. W międzyczasie Curtis próbował zainstalować chip w ramię Digga – pierwsza próba niestety nie udana ze względu na wadliwość chipa. Thea wraca do pracy w ratuszu jednak jak na razie bez wcielania się w kostium po nocach. Vincet robi w ciula Dinah…wybierają się na spacer i oczywiście maślane oczy pani policjant. Główna akcja rozgrywa się w porcie. Arrow sam wraz z Bertinellim i jego ludźmi próbują stawić czoła zbirom Caydena. Niestety przewaga liczebna jest ogromna, a sam Jerry zdradza na koniec Arrowa. James niekoniecznie chce darować to mafiozie i Diaz zbija Jerrego strzałami w tył głowy. Arrow ucieka i zdaje sobie sprawę, że ciężko będzie pokonać bandę złoczyńców. Trójka starej naszej ekipy zdradza reszcie obrażonym frajerom kto współpracuje z Caydenem. Dinah strzela wielkie fochy podczas tej rozmowy, ale mimo to skonfrontowała się z Vincentem…Na koniec następuje udana już próba instalacji chipa w ramię John’a. Sprzęt zadziałał i powstrzymał drgania. Zastanawia mnie teraz jedna rzecz – czy powróci np Huntress i połączy siły z Arrow, by pomścić śmierć Jerrego? Nie wiem w jakich relacjach oni byli, ale byłby fajny taki motyw 🙂 Rzeczywiście w tym sezonie jest iście rodzinnie: Oliver – Wiliam – Felicity – Thea; Lance – Black Siren; Jerry – rodzina Bertinelli; Rene – córka Zoe; Deathstroke – syn i drugi nieznany syn; John – Lyla i młody; Cayden James – śmierć jego syna niby z rąk Arrow; Najczęstszym słowem w tym sezonie jest chyba „familiy”…

CzuCzu
    Participant
    CzuCzu

Ciekawostka tego odcinka czyli tzw. „easter egg” – aktor grający rolę Jerrego Bertinelli to Louis Ferreira wcielający się w rolę pułkownika – Everett Young z serialu Stargate Universe. Mam cholerną słabość do całej sagi Stargate i jeszcze większą złość, że znieśli SGU po drugim sezonie 🙁 🙁 🙁 Jak skończę remoncik w mieszkaniu to na spokojnie zacznę od początku całość oglądać!

Red_Hood
    Participant
    Red_Hood

Kolego Czu taki jest motyw przewodni tego sezonu, czyli rodzina więc nic nowego, zresztą akcja miała spokojnie się rozwijać i tak jest, co mi zbytnio nie przeszkadza, bo były fajne momenty, fajnie że Oliver działa sam, ale nic dziwnego że są obrażeni, jak byli częścią ekipy i chcieli być na równo, a tu mamy Team A i Team B, czyli starsi i młodzi, a po tym co przeszli w 5 sezonie to powinno być większe zaufanie niż jest… No Dinah się nabrała jak dziecko, ale Vince chyba coś do niej czuje, bo nie widziałem w jego minie pewności jak na koniec James z nim zagadał… Ciekawe na ile John wróci, bo już miał wstrzykiwanego Chipa, a jak się to skończyło wiemy… no i czekam na pojedynek z Dragonem Diazem. Niby najlepiej wyszkolony w sztukach walk Villain DC Comics, więc nie mogę się doczekać co pokaże. Jak dla mnie odcinek wprowadzający niejako do dalszej części sezonu, nie nudziłem się, Arrow będzie miał strasznie ciężko sam, już teraz prawie zginął ale się udało 🙂 Ciekawe czy ekipa z Dinah, Curtisa i Rene będzie dłużej działać, czy zginą w dalszej części sezonu, bo póki co na pogodzenie się nie ma opcji…

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)

You must be logged in to reply to this topic.