Grudzień 11, 2018
WAŻNE
  • 5. sezon ARROW już na NETFLIXIE.

Home Forums Skomentuj THE FLASH Piąty sezon THE FLASH 5×01 – „Nora” – dyskusja!

This topic contains 2 replies, has 3 voices, and was last updated by  Red_Hood 1 month, 3 weeks ago.

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)

THE FLASH 5×01 – „Nora” – dyskusja!

• BLU
    Keymaster
    BLU

Twoje zdanie na temat THE FLASH 5×01
    PIERWSZY ODCINEK 5. SEZONU

CzuCzu
    Participant
    CzuCzu

Będę pierwszy 🙂 Odcinek ten rozwiał kilka moich wątpliwości i domysłów z ostatniego odcinka poprzedniego sezonu. Nora – córka Barrego i Iris zapowiada się na sympatyczną postać. Buchnęła urządzenie z Flash Museum które spowalniało ją poprzez negatywne tachiony…tylko teraz pytanie…ja z odcinka zrozumiałem to tak, że zrobiła to świadomie i po zdjęciu tego urządzenia powinna chyba już sama odbyć podróż w czasie bez podrasowanego w końcówce urządzenia tachionowego…prawda? Niestety myliłem się w moich domysłach – Flash miał nie zginąć podczas niszczenia satelity, a tak błędnie obstawiałem, że to był ten wielki błąd Nory, a Iris już teraz była ciąży. Zły to był trop. Zostało wszystko nawiązane do info z gazety o zaginięciu Flasha w kryzysie. Swoją drogą strasznie mnie jeszcze nakręcił ten odcinek na rozwiązanie całej tej tajemnicy. Więc w przyszłości najprawdopodobniej Barry ruszy w pościg za Reversem – moim zdaniem to jest to zniknięcie, by ocalić siebie samego w dniu morderstwa swojej mamy. Ale jeszcze bardziej tajemnicze jest to, że nie udało mu się wrócić do swoich czasów po ocaleniu siebie samego – co się wtedy wydarzyło? Co się z nim stało, gdy zostawił siebie na ulicy, a została tylko po nim smuga błyskawic?????? Powinien był wrócić do swoich czasów, a stworzona linia czasu biegła swoim torem, który to śledziliśmy przez wszystkie sezony.Jeszcze jedno mnie trapi – gazeta pochodzi z alternatywnej rzeczywistości czyli oryginalnej linii czasu kiedy Barry zyskał moce nie poprzez ingerencję Reverse Flasha…idąc tym tropem wydarzenia, które śledzimy to odrębna linia czasu i bitwa ta może nie mieć miejsca. Niemniej jednak pojawienie się Nory potwierdza, że do tego wszystkiego dojdzie…czyli według mnie Nora jest tak na prawdę z innej linii czasowej niż ta, którą oglądamy, ale mimo wszystko pojawia się w tej zmienionej linii czasu. Poprawcie mnie jeśli się mylę! Wracając do fabuły odcinka fajnie było zobaczyć trójkę szybkich w akcji. Osobiście nie miałbym nic przeciwko, żeby Wally został na dłużej. Nora już sporo wyjawiła o swojej przyszłości – imiona met, niektóre akcje i drobnostki z osobistego życia. Tęskniła za ojcem, którego tak na prawdę nigdy nie poznała. Została sama z Iris. Ralph był dobry ze swoim odkryciem hehe. Spisał się na medal dogrzebując się do fałszerstwa dotyczącego aktu zgonu ojca Caitlin. Zgodnie z zapowiedziami ujrzymy go w dalszych odcinkach. Coś przeczuwam, że Killer Frost mogła być wynikiem jakiegoś genetycznego eksperymentu na swojej córce…co więcej mogła w tym maczać palce także jej matka…ciekawe czy moja teoria się sprawdzi…? Barry początkowo bardzo był zatroskany zmianą linii czasu i konsekwencjami jakie mogło przynieść pojawienie się Nory, ale na szczęście tym razem Iris dała mu dobre rady. Cisco przeżywa kaca po rozstaniu…aż tak wielkiego,że nabombił się szampanem 🙂 No i końcówka – pojawia się Cicada i od razu morduje schwytanego metę sztyletem naładowanym błyskawicą w kształcie pioruna…ciekawe co będzie jego motywem – pozabijanie wszystkich meta ludzi? Się okaże. Co mi się jeszcze podobało? Motywacyjna gadka Barrego do Nory słowami Eobarda – super nawiązanie do początków! Kultowy moment bym powiedział. Ogólnie odcinek oceniam na bardzo dobry głównie za powiązania z tym jakże ważnym dla całego kontinuum momentem w czasie z 2024r i tej epickiej bitwy! Oby Nora nie odziedziczyła innych głupich cech po mamusi 😛 No i mały prezent jeszcze od Nory – Flash ring…ale strój do bani!! Aha i ewidentnie co rzuca się w oczy – w gazecie z roku 2024 Barry ma starszą wersję stroju z podbródkiem!!!! Błąd scenarzystów czy jak? To nie wiem skąd w takim razie te nowe ciuchy…ehhh dużo tego jak na jeden odcinek 😉

Red_Hood
    Participant
    Red_Hood

Jest nowy sezon! A nowy zaczynamy tak jak stary zakończyliśmy, czyli Nora wpada na imprezkę 😀 Bardzo pozytywnie jak dla mnie Nora, taka głupkowata, jeszcze dużo musi się nauczyć od ojca 🙂 Ciekawe jak nas przeniosą w czasie, te 5 miesięcy do crossovera, bo jednak w Arrow jesteśmy 5 miesięcy do przodu, a we Flashu jednak zaczynamy tam gdzie skończyliśmy. Ciekawie może być też z Caitlin. Chyba rodzice maczali palce w jej przemianie, bo ojciec aż sfałszował akt zgonu, ciekawe co ma do ukrycia… No i wiadomość o zaginięciu Flasha… ciekawe czy to nastąpi w serialu, czy jednak za dużo sezonów na to będzie potrzeba. Cicada ciekawy przeciwnik, mroczny i bezwzględny i chyba zabiera moce, tak ja temu elektrycznemu(sorry zapomniałem jak on ma), tylko jak on będzie walczył z spedsteerami? Trochę bez szans 😀 Spokojny początek póki co, klasyczny odcinek Flasha, choć teraz nie będzie tak łatwo namierzać meta, bo im Thinker poniszczył parę rzeczy. Do następnego odcinka!

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)

You must be logged in to reply to this topic.